wtorek, 28 lutego 2012

Francuski poseł: geje muszą być narcystyczni

Christian Vanneste
Poglądy jednego z francuskich posłów na homoseksualizm i historię gejów zostały nazwane „powodującymi wymioty” i doprowadziły do żądania usunięcia go z partii.

Członek partii Nicolasa Sarkozy’ego UMP, Christian Vanneste, powiedział w trakcie filmu pokazanego na początku lutego, że narcyzm jest fundamentalnym elementem homoseksualizmu, ponieważ geje „odrzucają inną płeć” – donosi magazyn „The Local”. Powiedział, że geje nie byli deportowani z Francji podczas II wojny światowej, a jedynie przeniesieni z niektórych wschodnich regionów, włączonych do nazistowskich Niemiec.

W 2006 roku Vanneste został pierwszym w historii Francji politykiem skazanym za mowę nienawiści wobec osób homoseksualnych. Jego skazanie zostało uchylone dwa lata później z powodu przepisów mówiących o swobodzie wypowiedzi. Jego najnowsze wypowiedzi pochodzą z video zatytułowanego „Faworyzujmy rodzinę, by przygotować się do przyszłości” („Favoriser la famille pour preparer l’avenir”).

W trwającym 29 minut filmiku zamieszczonym na stronie Libertepolitique.com, Vanneste sugeruje z kąśliwym uśmieszkiem, że geje mają „pewne upodobanie” do młodszych mężczyzn, którzy przypominają im ich samych, gdy mieli 17-20 lat. Dodał także, że kwestie praw osób LGBT są sztucznie napompowywane w mediach.

Sekretarz generalny partii, Jean-François Copé, powiedział, że Vanneste nie będzie w stanie „wymigać się od odpowiedzialności” za nagranie. Magazyn „The Local” dodaje także, że rzecznik potencjalnego przyszłego prezydenta Francji François Hollande’a nazwał poglądy posła „ideologią powodującą wymioty”. Hollande zapowiedział legalizację małżeństw jednopłciowych we Francji w przypadku sukcesu wyborczego wiosną 2012.

Nadine Morano, wywodzący się z partii UMP minister ds. kształcenia zawodowego wezwał na Twitterze do usunięcia Vanneste z partii.

Źródło: Francuski poseł: geje muszą być narcystyczni

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz